Mai névnapos
Ma 2019. August 19. Monday,
Huba napja van.
Holnap Alkotmány ünnep, István napja lesz.

Nap kel: 05:54
Nap nyugszik: 19:48
A nap vicce
Bejelentkezés
Felhasználónév
Jelszó
Emlékezzen?

Regisztráció | Elfelejtett jelszó
Legújabb fénykép hozzászólások
MaMa - Várgesztes-i vár
MaMa - Várgesztes-i mászófal
MaMa - Terep-út a kilátóhoz
MaMa - Kilátás a kilátóból
MaMa - Somló-hegyi kilátó
MaMa - Vértessomló-i horgásztó
MaMa - Mátyás forrás
MaMa - Az Ördög szószék

A legutóbbi hozzászólások megtekintése bővebben

kiloMÉTER [béta]
Ma tekertek:
Ma még nem tekert senki

Tegnap tekertek:
Tegnap nem tekert senki

Heti toplista:
A heti toplistában még nem szerepel senki.

Havi toplista:
1. ricsi (231km)
2. Barna (199.4km)

Tartozz Te is a legjobbak közé!
Statisztika
Az utolsó hét látogatói:
184
200
171
186
137
198
84
K Sze Cs P Szo V
H

Látogató
Oldalletötlés
Ma: 84 305
Tegnap: 198 1432
2 napja: 137 1069

Összes látogató: 409737

A statisztika 2013.1.9-én indult.

Partnereink
Időjárás előrejelzés
Vendégkönyv
szabimester
sziasztok,
lenne kedve holnap dúlután valakinek kijonni a dunai vasúti hídhoz a restibe egy sorre. szeretnék veletek megismerkedni, na meg kérdezni pár dolgot. én 3 kor ott leszek.
remélem eltud jonni valaki.
olyan 4-ig várok, ha senki akkor mentem. :sarcasm::lol:
szép napot mindenkinek
szabi

levigepida
Üdvözlök mindenkit!Megérkeztem Szovátárol,szerencsésen megjártuk kb 1500 km oda-vissza.bringázni egyszer voltam,nem engedet az ídő járás.jó lett az új honlap ezért külön dicséret Stupel királynak:king:.Gratulálok a túra résztvevöinek:clap:Én készülök Rostinra már meg van a beosztásom,péntektöl szabad vagyok
Levigepida

bikEry
ÁÁÁ Shock
ez tényleg sok(k) lett... :hmm:

bikEry
Ugyan, nincs miért elnézést kérni!!! Nekem tetszett az a jópofa fogalmazásmód is Smile Meg aztán amúgy sem vagyok sértődékeny, szóval nagyon kéne annak igyekezni, aki magára akarna haragítani engem :hilarious:
És még egyszer KÖSZÖNÖM a sok dicsérő jelzőt! ... bár szerintem még bőőőven van mit fejlődnöm, h ki is érdemeljem Smile Mert nekem lényegében a kitartásomon kívül nem sok érdemem van. De remélem majd egyszer a bicajszerelés minden csínját-bínját is elsajátítom! Wink Meg aztán hozzátenném, h bár viszonylag (itt viszonyítási alapként ne tessék Bulonyt és hasonló emberkéket venni Grin ) elég sokat tekertem már, de főként csak sík terepen, max. kisebb dombocskák kerültek utamba (pl. Léva környékén). Szóval egyelőre a nagyobb szintkülönbségekkel való találkozásom két keréken még várat magára Smile

Elmesélek egy kis történetet, ami tavaly nov. 26-án történt. (aki valami nagyon izgalmasat szeretne olvasni, az akár már most abba is hagyhatja az olvasást Grin )
Szóval délben a suli könyvtárában ücsörögtem, mert a vonatom csak később indult. Gyönyörű napsütéses idő volt. Szóval haverommal (az 1. olyan ismerősöm, aki komolyabban gondolja a bringázást, és akit tavaly augusztusban ismertem meg) kitaláltunk egy spontán túrát... Nem tudtuk nem kihasználni a szép időt.
Tehát fél 2-re hazaértem, és 2-kor már indultunk is. Újvárból tekertünk Udvardon, Koltán, Jászfalun, Csúzon, Fűrön, Kürtön át. De mivel még volt elég időnk sötétedésig, ezért tovább folytattuk Perbete felé.
Az út során a kék ég és a napsütés voltak társaink. :saycheese: Élveztük is a tekerést. Viszont, ahogy Kürtről visszakanyarodva, és kiérve a Perbetére vezető főútra, a szembeszél kezdett élénkülni. Aztán olyan északi-északnyugati irányba észrevettük, h érdekes az ég... Mintha a távolban homokvihar vagy mi lenne. De nem tulajdonítottunk neki jelentőséget, csak haladtunk tovább. Végül kiderült, mi is volt az az érdekes dolog. A saját bőrünkön élvezhettük pár km-en át az erős széllel járó kisebb hóvihart. Amit csak hunyorítva láttunk, ugyanis szemből "cirógatott" bennünket. Grin
Arra is rájöttünk, h igencsak messze van a vasútállomás a falutól :S Tehát a vonatot lekéstük, s a következő csak 1-1,5 óra múlva ment. A váróterem felszereltségéről csak annyit, h kimondott luxuslakosztály! :lol: (1 vagy 2 db fapad, 1 db faliújság, semmi más - a radiátor esetleg álmainkban jelenhetett meg) Szóval élvezhettük a váróterem hidegét a ránk olvadt hótól nedves ruháinkban. Grin Végülis nekem, mint megrögzött alkoholistának, eszembe jutott egy mentő ötlet: menjünk el a legközelebbi kocsmába! Mert ugyebár az még a legputribb helyen is szokott lenni. Grin (amúgy antialkesz vagyok, soha semennyi alkoholt nem iszom)
Találtunk is pár száz méterre, ahol friss füsttel vártak a helyi vendéglátóipari egység törzsvendégei... :lol:
Resumé: először attól tartottam, h haverom mérges lesz rám. Mert gondoltam, talán azért tekertünk tovább Kürtről, mert ismer, h bármennyit tekerünk, nekem sosem elég... És hogy engem fog okolni, h eláztunk. De végülis tisztáztuk a dolgot, és kiderült, h mindketten nagyon élveztük ezt a kalandot. Nem csak "unalmas" tekerés lett belőle, hanem valami nem mindennapit is átéltünk. Tehát egy pillanatig sem bántuk meg, h útnak eredtünk aznap. Sőt! :tup:
Akár mottónak is felvehetnénk az "ami nem öl meg, az megerősít" mondást. Mert szerintünk tényleg igaz! Smile

... uff, mennyit írtam... sorry! Remélem még senki nem aludt el a képernyő előtt! Ha netán vkit zavar, tessék lelőni, mert ha belejövök, akkor aztán füstöl az ujjaim alatt a billentyűzet. Pfft

Alibusz
Szevasztok Mamák! Sajna kicsit megáztatok meg a defektek de ez benne van a pakliba.Az a fontos hogy már kihevertétek.Lacikám gyertek a dülőjaróra hozzátok az ujj bringázókat is . Vasárnap mi voltunk 1 -et tekerni 52 km -ert.Long Live.....

MaMa
Sziasztok, nagytakarítás volt az Extránál! A szombati sáros túraképek felrakása után piszkos lett a szerver. Ki kellet pucolni, azért volt a kimaradás.
Aki komolyan gondolja a bringázást, annak bizony ilyen kellemetlen dolgokkal is (eső, hó, jég, szél, defekt)számolnia kell. Ez benne van a pakliban. Ha mindig csak a jő időre várnánk, ritkán jutnánk el a célba. Ez főleg a hosszú, többnapos túrára érvényes.
Tibusz, hozd a MaMi-t is, meg magad is, persze azért a bringád se felejtsd otthon.
bikEry, elnézést, rosszul fogalmaztam, tehát kegyetlenül jó bringás csaj vagy, akit nem zavar az eső, a szél, a hó és a defekt, és aki, ha valamit a fejébe vesz, azt meg is csinálja! Egy igazi bringás vagy, nem piskóta!:clap:
SaFeTy megérkezett, fáradtan... Talán az otthoni levegő, mégsem olyan mint a tátrai...Magyarán, kidőlt mint a tátrai fenyő...Shock
Szombat, még messze van legalábbis a MaMának, van otthon is melóm, aztán lehet hogy felderítem a gerecsei utat!

rudee
Sziasztok,nagyon megélénkült az oldal! :clap: Egyre több a csaj.Úgy,mint Gerinél,de ott ne nő legyen a dologban,inkább a Geri a nőben,hihi.:clap: Puruttya Rudika! Tibusz,hozdd az asszonyt is.Amíg te a gyerekekkel foglalkozol,ne félj ő sem fog unatkozni.Grin No,nem kell valami rosszra gondolni: tekerni fog! Safetypilot újra itthon? Szia neki! Fogpiszkálot hoztál,mert sajnos más fa ott nincs. Eryék Bulonnyal,remélem szombaton jöttök? Mama,veled mi lesz? További szép napot!:king:
Rudeekirály alias Leples bitang

http://www.youtube.com/watch?v=G6zN-XlOX98
Tibusz
aholy mindenkinek ! Sajnálom hogy nem mehettem veletek ,és örülök hogy legaláb nektek jó volt.Legközelebb megyek ! /reméllem/Azért szombat délután aztán még kicsi fiammal nyomtunk 12-tőt ,és vasárnap meg 18-at. 5 1/2 évesre nem rossz ? Nevelem a következő bringás nemzedéket.Ha ilyen léptekkel növeljük a napi adagot , a következő akción indul ő is /haha/.Asszonygenerálisnak kell szereznem bringát és akkor +1 tag.Szimpi a csapat , na megyek iszok egy felest mindeki egészségére !!!!:tup:
tibusz

bikEry
Köszönöm szépen, én is örülök, h itt lehetek!
Hogy én kegyetlen?! :lol: Ez tetszik! Én csak azt szoktam mondani: BOLOND... esetleg nem nooormális - evvel időnként mások is szoktak nekem bókolni Grin Szívesen hallom vissza :hilarious:

U.I.: Az oldal tényleg nagyon jó :clap: , de azt nem mondom, vagyishogy nem írom, h jobb mint az előző, ugyanis azt nem láttam Pfft

rudee
Nagyon jók a képek.A defektesek is,hihi.Bluetól én is megkérdezem,hol teljesített szolgálatot tegnap,mert nálunk nem az tuti?! :argue:Bluebébi,csalódtunk benned,mert eddig mindig vigyáztál ránk.Valami rosszat tettünk?Mama,Safetypilot még mindig faszállít? :hilarious:Mert ha nem,hát köszönjön be nekünk.Jóccakát nektek és long live.....Ma megtakarítottam a bicajt és készítettem tartalék gumikat,hihi.....:king:

MaMa
Szia BikEry! Örülök, hogy már köztünk vagy. Kegyetlen csaj vagy hallod-e! Iszonyú a tempód, állandóan ott lihegtél mögöttem. Senki félre ne értse, ott bringáztál mögöttem. Eshetett az eső, fújfatott a szél, szóval örülök hogy velünk voltál. Először tanulj, utánna meg küld a képeket. Talán a defektről is küldj egy párat, arról Rudikának nincs...
Szia Ernye, az érdi bringás, aki ismeri Bulonyt. Örülök, hogy jelentkeztél, remélem a Csárda-túrára eljösz. Írj egy pár sort a vendégkönyvbe. Remélem nyomod a kilométereket.
Budapesti szovátai Levi is megjöttél Erdélyből és vagy még mindig ilogáltok? Levike, lemaradtál egy jó túráról!
MaMaGeRi? Hol vagy? Nagy a gyanúm, hogy nő van a dologban!
Szóval én ma nem tekertem! Porszívóztam, mosogattam, törölgettem, rakodtam, és vártam a SaFeTyPiLoT-ra, aki megérkezett a Tátrából. Remélem megdicsér! Úgyhogy mára ennyi, most már elvagyok foglalva...:lol:

rudee
Puszika,megjött a Rudika,aki saját magán is meglepődik!Sad Kezdem az elején: Péntek este egy klasszikus hard rock koncert hatása alá kerültem,így a 4.x után is tátva maradt a szám-a lényeg hajnali lefekvés,reggel 6-kor ébredés,szerény kis reggeli(nem Rudi-mix,csak 3 tojás) és indulás Mamához.Lenyomtunk 82 km-ert(kicsit csaltam,de hát én vagyok a Rudee) esőben,hidegben két defekttel tarkítva.De megoldottuk a problémát,hála a lelkes kis csapatnak,akik segítettek,igaz voltak,akik csak a fotomasináikat kattogtatták,de az is hozzá tartozik a túrákhoz.A defektcsinálás legalább 625-ször lett megörökítve! :saycheese:Köszönöm a türelmet és bocsi,hogy várnotok kellett rám,főleg szegény Noéminek,aki talán a legtöbbet várt ránk Gyallán.Új embereket ismertem meg,kezdeném talán Zsuzsikával,akiről kiderült,hogy Erika,méghozzá Cserepes(Ery).Második a sorban Kamil,akről kiderült,hogy nagyon flúgos és tiszta őrült.Ja,és a frizurája fantasztikus.Kár,hogy a szél mindig szétfújta.:hilarious: Aztán jöjjön a Néma Levente,akiről kiderült,hogy más néven jegyzik.Aztán itt van az ifjú titán Lengyel Zolika,no nem az alistáli,hanem ez marcelházi.Igazi dumagép.(még engem is tuldumál!)Shock Ott volt Cs.Marika,aki kitünően bírta a tempót,igazán nem lehet oka a panaszra,mert a srácok körbeugrálták(én már hozzá se fértem!)Aztán az öreg pofák Bulonnyal az égen,akinek az anyukája szuper pizzát süt.Le a kalappal Dani gyerek előtt,aki tényleg olyan kitartó,mint az apja(Ervin papa).:clap:Mamáról csak annyit,hogy köszi a meghívást,ma már csak mosolygok a dolgokon(defekt,eső).Segítőkész ,türelmes ember.:tup:Folytatnám,hogy a túra után még este elmentünk bulizni,éjjel fél 3-kor értem haza,de utóbb kiderült,hogy már fél 4,vagyis aludtam újabb 2 és fél órát! Ma dolgoztam(élnem is kell valamiből),még élek,de még vissza viszem a lányomat Komáromba,aztán haza és alvás.:jee:Mindenkitől várom a képeket.Sziasztok és long live.....az Alibi akciót sajnos ki kellett hagynom.:king:

bikEry
Szép napot, sziasztok!

Na, én is megérkeztem... Smile
Nagyon szépen köszönöm a tegnapi túrát mindenkinek, igazán jól éreztem magam!!! Örülök, h ennyi kedves, jópofa bringás embert ismerhettem meg! Jókedvemet még a hozzánk nem túl kegyes időjárás sem tudta elvenni Smile

A képeken dolgozom, mihelyst elkészülök, rögtön küldöm őket!

Tanulnom kéne, de ez a fantasztikus idő nem engedi meg, h otthon ücsörögjek! Muszáj kimennem egy kicsit kerekezni Grin

További szép napot kívánok!

MaMa
Szép jó estét mindenkinek! Nagyon örülök,hogy ilyen kitartó, szívbéli, régi és új bringásokkal tekerhettem a Feszty túrán, melynek az elején nem nagyon kedvezett nekünk az időjárás. De hát a fanatikus bringázás mégis csak győzött, és a végére már minden jól alakult. Nagyon köszönöm a leányoknak Marikának, Erikának,Noéminek a kitartást, és a szuper tekerést. Na, fiúk ebből tanulhattok! Dani gyerek meg az apjára ütött, vagyis hozták a formájukat. Marikától elnézést, hogy a végén egy kicsit belehúztunk. Rudee rekordot döntött a két defektel, Tibuszt is megismerhettük, aki elkísért egy darabon, és megígérte, hogy a közeljövőben már úgy tervezi, hogy ő is velünk tekerhessen. Ja, és még egy darabon elkisért Tomi is akinek ellopták a bringáját. Minibringán volt, lehet hogy ő is beszerzett egyet-"beszerzési" áron? Karesznak köszönjük a vendéglátást, meg a borkóstolót. Szóval mégegyszer dicséret mindenkinek, remélem, hogy a következő Gerecse-túrán is velem tartotok, amelyre április 26-án szombaton kerül sor. Addig is jó bringázást és sok szép kilométert!:clap:

alibizsu
Nicsak, nicsak , mennyi újoncaka van MaMáéknál. Megmozdult Komárom vidéke? Üdv. nekik. Remélem, hogy bringásaink ma nem áznak, mert itt sajnos esik.

Holnapra az ALI-Bi is dobott össze egy kis tervet - szívesen várunk mindenkit.

Egyébként meg főle azért írok, hogy tudassam, Geri virtuálisan létezik , ezt folyamatosan ellenőrzöm a Skype - on Cool, néha egy-egy szóra futja az idejéből... , de biztosan sok kapcsolata van, így a Vendégkönyvbe már nem jut :helpless: el.
zsu

http://alibi.5mp.eu
MaMa
Szép jó estét mindenkinek! Új tagoknak és régieknek! Akkor tehát holnap reggel találkozunk, a megbeszélt helyen. Remélem KaReSzMaMa is ott lesz a ma esti borverseny után, és nem fog a "náthával" küzdeni. Rudika most koncertezik, és élmenyeit velünk is megossza majd a holnapi túra folyamán. Alibizsu sajnálom, hogy nem tudtok eljönni, de megértem, most sok felétek a program és a munka. Tibusznak üzenem, hogy jelentkezett a kollégája az Ali-bi csapatból. Vagyis alibusz Gyuri-bá, aki szintén készül a holnapi túrára.
SaFeTyPiLot megérkezett a Tátrába, azt üzeni, jól van, és vigyázzunk magunkra holnap. Geri még mindig az eltűntek listáján, a trolisoknál meg létszámcsökkentés várható. Csak megmarad a 78-as troli? Na most már befejezem, holnap reggel találkozunk.
Jó éjt mindenkinek!Shock
Még egy utolsó ima Blueangelhez! Blue, ugye létezel? Nem jelentkeztél, pedig most szabad vagyok! Még bízok a holnap reggelben, küldj jó időt, és szárnyalj velünk...
Rudika, csak nem csuktad be Blue-t a palackba? Ha igen, most azonnal engedt ki!!!

Tibusz
ŐSziasztok ! Tibi vagyok, kocabringás , Bulony küldött értesítőt,tetszik a dolog meg a csapat , meg minden. Általában egyedül tekerek mert nemszeretek alkalmaszkodni , de azért van bennem kompromisszumkészség. Holnap megmutatkozom , de sajnos nemmehetek veletek mert más a programom.Majd máskor jobban szerveszkedek. Örülök hogy kisvárosunkban létezik ilyen klubb, reméllem lesz még alkalom élvezni adotságait.
tibusz

szabimester
Sziasztok MINDENKI,
orulok hogy létezik ilyesmi mint ez a klubb. Eddig magányosan szoktam tekerni, de remélem ez megváltozik. Ha az idom fogja engedni biztosan csatlakozok hozzátok pár túrán. Remélem befogadtok? :tup
MaMa, sajnos szombaton dolgozok :helpless:, úgyhogy majd máskor. Még az éven nem tekertem egy kilométert sem. De igyekszem bepotolni.
Kívánok szombatra jó idot, és jo tekerést.
Sziasztok:tup::clap:
szabi

rudee
Zsunak köszi a dicséretet,zavarba hoz,hihiShock(ma már a második csaj-első a Marika).A kitartásomról meg annyit,hogy lehet holnap valahol Kabátfalunál lefordulok a bicajról és alszom egyet,hihi.:hilarious:Ráadásul holnap este rám is buli vár ugyanott.De vasárnap már pihenek.Vagy nem? Hihi.:king:

alibizsu
Üdv. minden bicajosnak. MaMa köszi a meghívást, de nem jön össze nekünk a szombat. Vasárnap majd pótoljuk - buli utáni nap. Majd úgy bambán tekerünk amerre a bringa megy. Abban is van valami jó. Rudit csodálom, aki:king: 1000-rel pörög, és már két klubban is kivívta a legmagasabb rangot.
zsu

http://alibi.5mp.eu
Ugrás a fórumra: